HomeKasulik

Blogi

Miks rentida auto?

Tihti küsitakse, et miks pean võtma rendiauto, kui mul on see endal olemas?

Tegelikuses aga ei arvestata paljude nüansidega, mis võivad kaasneda oma autoga reisimisel või töötegemisel.

Pikemale reisile minnes on alati soovitatav auto üle vaadata. Ikka masin kulub ja vajab hooldust. See vajab aega ja raha ning pealegi oma auto läbisõidu suurust ei taha ju keegi väga suureks ajada. See aeglustab hiljem auto mahamüümist.

Siinkohal tulebki appi autorentRendiautod on puhtad, hooldatud ja kindlustatud. Hiljem pole vaja murtseda auto remondi ja läbisõidu pärast.

Miks me soovitame broneerida rendiauto juba varakult ära?

Tavaliselt planeeritakse puhkuse- või tööreise pikalt ette. Tihti lükatakse aga sõiduautoväikebussi või kaubiku rentimine viimasele hetkele. Sedasi võib aga juhtuda, et vajaliku autot enam ei saagi või on hinnad kerkinud oodatust kallimaks seoses hooaja algusega.

Broneerides rendiauto võimalikult vara ära on oluliselt suurem võimalus saada just endale sobiv sõiduk sobivate hindadega.

Kõik see kehtib nii sõiduautodeväikebusside,  kui ka kaubikute rendi puhul.

Sellepärast soovitabki Dayrent Autorent oma klientidel võimalikult vara broneerida omale sobiv auto. See annab kindlustunde ning edasipidi võib rahulikult tegeleda reisi planeerimisega.

Rendiauto laenutamine.

Autorent ei tähenda ainult sõiduauto rentimist, vaid selle alla kuuluvad ka väikebussi rent ja kaubiku rent.

Rentides auto on soovitav vaadata üle, kõikvõimalikud kohad sõidukis, enne lepingule allakirjutamist.

Üle tuleks vaadata, kas kusagil on mõni värvikahjustus, mölk või kas midagi on katki nii sees kui ka väljas. See kõik tuleks ka kirja panna auto kättesaamisel.

Sedasi ei teki rendiautot tagastades segadust.

Tavaliselt saab autorentimisel maksta kas sularahas, ülekandega või siis krediitkaardiga.

Siinkohal ei tohi ära unustada, et autorentimisel on vajalik krediitkaart.

Kuidas reisida?

Reisida saab mitmeti.
Kas siis reisibüroo kaudu või ise maailma avastades.

Reisibüroo kaudu on kindlasti mugavam ja ei pea ise vaeva nägema, kuid siiski mõnevõrra kallim. Ka ei ole reisibüroo kaudu puhkama sõites nii palju võimalusi
isetegevuseks. Viiakse sinna kuhu ette on nähtud ja peetakse rangelt kinni graafikutest. Üheks miinuseks on selle juures ka, et alati viiakse kindlatesse restoranidesse kus ei pruugi säästlikumal inimesel olla võimalus korralikult kõht täis saada. Ka ekskursioonid on kohati kallimad, kui sihtkoha reisibüroodelt tellides. Mugavale ja vähe reisinud inimesele on reisibüroo väga hea reisimis võimalus. See aga ei sobi kõigile.

Selleks et reisida, ei pea olema palju raha. Tuleb ainult natuke mõelda. Pikalt ette broneeritud lennupiletid ja hästi läbimõeldud reisiplaan aitab kokkuhoida nii mõnegi tuhande krooni. Sedasi ise maailma avastades on võimalus oma graafik teha just selline nagu ise tahad. Lähed sinna kuhu tahad ja vaatad seda mis meeldib, ei mingit kiirustamist ja kallitesse restoranidesse minemist. Kulutad just nii palju kui vajalik ja ei sentigi rohkem. Saad ise otsida omale just taskukohase lennu-, rongi- või bussipileti. Internetist leiad need vaatamisväärsused mida tahad näha ja ei pea kiirustama kuhugile.
Tuleb olla ainult julge ja sihikindlalt minna saavutama oma eesmärke.

Reisides autoga

Autoga reisimine on kindlasti üks soodsamaid ja mõnusamaid võimalusi.
Soodsamaid on ta sellepärast, et kui autos on vähemalt 4 inimest siis tulevad üldsed kulud oluliselt väiksemad, kui sõita näiteks reisibussi või lennukiga.

Siin tooksingi ära mõned nõuanded autoga reisimisel.

1. Enne reisi kontrolli kindlasti üle auto seisukord. Vaheta vajadusel õli, lase kontrollida liikuvad osad, kontrolli tagavararehvi korrasolekut, jne.
Sa ei taha ju, et keset reisi äkitselt läheb auto rikki ja pead sellepärast plaane ümber tegema. Korras auto on eduka autoreisi võti!

2. Võta kaasa rehviremondi vaht. Hea ja kindel asi, kui rehviga midagi juhtub. Muidugi ei remondi vaht suuri auke vaid päästab sind väikeste juhtumite puhul.

3. Vaata üle oma remondi tööriistad. Ei tea kunagi millal võib autoga midagi juhtuda ja vaja natukene remontida.

4. Kindlasti võta kaasa adapter millega saad laadida telefoni, arvutit või fotoaparaadi akut. Siis ei teki kunagi muret tühja aku pärast. Seda müüakse paljudes elektroonika poodides ja on väga lihtsalt kasutatav vidin.

5. Varusta ennast GPS-iga. Eri riigi kaardid on küll huvitavad ja põnev on teed nendest jälgida aga GPS-i abil saad palju lihtsamalt ja kiiremini leida otsitava sihtkoha. Muidugi tasub nii igaks juhuks hoida ka paberkaart käepärast, sest vahel võib ka GPS valesti teed näidata .

6. Varusta ennast piisaval hulgal erineva muusikaga. Sõites pikka maad ei taha ju kuulata sama muusikat pidevalt. Vahelduv muusika hoiab sind reipana ja meeleolu üleval.

7. Võta kaasa kaelapadi. Olles kaassõitja on mõnus kaelapadjale toetuda ja kael ei jää kangeks pikal sõidul.

8. Pakkides autosse kaasavõetavaid asju vaata kriitilise pilguga üle, et kas sul ikka on seda kõike vaja. Alati ei tasu võtta hullupööra palju asju kaasa arvates, et autos ju ruumi küllaga. Mõistlik on ikka võtta vajaminevaid asju mitte kaisukaru magamiseks jne. Sedasi on auto kergem ja lihtsam ka endal asju ülesse leida.

9. Üheks väga tähtsaks autoreisija punktiks on hea reisiseltskond. Reisi ainult nendega, keda tunned ja usaldad. Sedasi on lihtsam saada üle igasugustest tõrgetest, mis reisil ikka ette tulevad. Võib olla ka vähem tuttav inimene autos, kuid kunagi ju ei tea mis olukorras kellegil närvid krussi lähevad.

10. Kui sa ei taha aga enda autoga reisida, siis on lihtsam viis valida mõni rendiauto. Sellega vähenevad mured. Tavaliselt rendifirmad hooldavad oma sõidukeid hästi ning üks mure vähem.

Reisimine on meeldiv tegevus paljudele inimestele.
Seda tuleks teha  inimestega keda tunned.
Sedasi on lihtsam vältida konflikte ja leida ühine keel ning ühine meel võimalike raskuste ületamisel.

Vaksineerimine

Vaksineerimise üle on vaieldud alati. Kes ütleb, et see on halb, kes aga väidab vastupidist.
Siiski on vaksineerimine mõnes riigis vajalik.
Reisides soojadesse riikidesse võib mitte vaksineerimine kurjasti kätte maksta.Põhjamaa inimene on suhteliselt vastuvõtlik paljudele soojamaa haigustele.
Malaaria, kollapalavik, hepatiit, kõhutüüfus ja paljud muud haigused võivad tekitada püsivaid vigastusi ning rikkuda huvitava reisi.

vaktsiin1

Vaksineerida on lihtne. Merimetsa haigla vaksineerimise osakonnas või perearsti juures.
Merimetsas pakutakse tihti vaksineerijale arsti vastuvõtu aega. Siiski pole see kohustuslik nagu väidetakse ja saab vaksineerida ka ilma arsti vastuvõtule minemata. Arsti konsultatsioon maksab. Olles natukene nutikam on võimalik leida internetist kõik vajalikud vastused – kus ja mille vastu vaksineerida.

Paljud riigid nõuavad ka sisserändajatelt vaksineerimis tunnistust. See võib kõik ka muutuda aga siiski mõned riigid, kes nõuavad kollapalaviku vastu vaksineerimist:
Angola, Benin, Burkina Faso, Burundi, Ghana, Guinea-Bissau, Kesk-Aafrika Vabariik, Kongo, Kongo Demokraatlik Vabariik, Libeeria, Niger, Prantsuse Guajaana, Sierra Leone.

Rohkem infot saad sellelt lehelthttp://www.terviseamet.ee/nakkushaigused/vaktsineerimine.html

Dayrent autorent

Üldinfo

Dayrent autorent pakub kvaliteetset autorenditeenust ärireisiks, perepuhkuseks, asendusautoks või igapäevatoimetuste jaoks.

Kontakt

AUTORENT DAYRENT

TR Trading OÜ

Spordi 16, Tallinn 13417

Tel. +372 502 7355

E-mail: info@dayrent.ee

© 2012-2021 Kõik õigused kaitstud TR Trading OÜ